Gelophone
پوشش مقاوم در برابر آب و کاهنده صدا
اجرا توسط اسپری و یا کاردک
 
شرح محصول
Gelophoneیک خمیر بر پایه نوعی رزین مخصوص پایه آبی با دیسپرسیونی از مواد افزودنی بازدارنده آتش است که به منظور کمک در کاهش ارتعاش و نویز در زیر بدنه خودروها و سایر ادوات مکانیکی با قابلیت اعمال توسط اسپری و کاردک بکار می رود. این محصول بدلیل عدم استفاده از فلزات سنگین و آزبست دوستار طبیعت محسوب می گردد.شرایط VOC  دراین محصول به طور کامل رعایت گردیده است.  این محصول از نظر قابلیت اشتعال طبق بند دوم استاندارد DIN 5510  در رده S4(قابلیت آتش گیری کم) قرار می گیرد. همچنین این محصول علاوه بر اثر بخشی بالایی که بعنوان یک ماده آکوستیک دارد، تا حدودی خاصیت عایق بندی حرارتی را نیز از خود نشان می دهد.
Gelophoneچسبندگی پایایی به سطوح استنلیس استیل، ورق گالوانیزه و آلومینیوم آنادایز شده دارد. جهت سطوح آهنی و آلومینیوم خام نیاز است که ابتدا بوسیله آستری و یا رنگ مناسب، سطح مقاوم به خوردگی ایجاد گردد. در یک لایه اجراء مقاومت در برابر شره کردن بر روی یک سطح عمودی هنگامی که محصول بوسیله اسپری به کار برده می شود حداقل 2 میلیمتر می باشد.
در طی فرآیند خشک شدن هیچگونه ترکی در سطوح صاف مساحت هایی که پوشش اعمال می گردد ایجاد نمی شود. ولی اگر خمیر در شیارها و گوشه ها انباشته شود و در این میان شرایط خشک شوندگی نیز مناسب نباشد، مثلا تهویه درستی صورت نگیرد آنگاه ممکن است گاهی ترک های مویی رخ دهد.
پس از خشک شدن کامل شاید بخواهید که روی آن رنگ بزنید در این حالت اگر چه می توانید طیف وسیعی از رنگ ها را به کار ببرید ولی پیشنهاد می گردد که پیشاپیش  با اعمال موقت پوشش جدید آن را  بررسی کنید. علاوه بر این، اجرای پوشش جدید مستلزم آن است که طبق قسمت دوم استاندارد D5510  آزمون مقاومت در برابر آتش گیری بر روی سیستم تکرار گردد.
پوشش Gelophoneمی تواند برای مدت طولانی در معرض آب ساکن قرار گیرد. در این حالت اگرچه کمی تورم ممکن است رخ دهد که قابل برگشت است ولی جدایش از سطح صورت نخواهد گرفت. همچنین زمانی که پوشش در شرایط جوی با رطوبت بالا قرار می گیرد و دما نیز به زیر نقطه شبنم نزول می کند آنگاه بعلت معیان ممکن است قطرات آب ایجاد شده و بچکد. همچنین ممکن است بعلت بکارگیری برخی مواد طبیعی در محصول(با توجه به معادن مختلف) ممکن است پارتی های مختلف تولیدی کمی با یکدیگر اختلاف رنگ داشته باشند.
توصیه میگردد بعد از خشک شدن روی پوششGelophone  رنگ نهایی Top coatاعمال گردد.
 
حوزه کاربرد
Gelophoneروی ورق های جدار نازک فلزی به کاربری شده در وسائل نقلیه، واگن های قطار، کشتی، ماشین آلات کارخانه ها و تجهیزات، جهت کنترل نویز و ارتعاش، بعنوان کمک کننده ای که موجب میراشوندگی صوت و یا جذب نویزهایی که در ساختارهای فلزی ایجاد می شوند،  استفاده می گردد. واگن های قطار را می توان به طور کامل توسط Gelophoneاسپری نمود و آنگاه پس از خشک شدن  نسبت به تعبیه حفره های کف جهت خروج آب و یا فاضلاب اقدام نمود.
مشخصات فنی
خاکستری مایل به آبی رنگ ظاهری در حالت مایع
خاکستری تیره (رال 7024) رنگ ظاهری در حالت خشک
کمی بوی آروماتیک ها بو
39/1 (گرم بر سانتیمترمکعب) چگالی
130-135( کربس) برابر با 3600- 4400سانتی پوآز ویسکوزیته (کربس)
ویسکوز قوام
69درصد  درصد جامد وزنی
 43  درصد درصد جامد حجمی
 2(میلیمتر، تر)تا مقاومت در برابر شره کردن
8/1 (کیلوگرم بر مترمربع) مقدارمصرف در ضخامت یک میلیمتر فیلم خشک
3-4 ساعت زمان خشک شدن سطحی
22-48 ساعت زمان خشک شدن کامل
10 تا 40 (درجه سانتی گراد) دمای مناسب جهت اجرای رنگ
25- تا 120 (درجه سانتی گراد) محدوده دمای کاربردی محصول
160( درجه سانتی گراد) دمای قابل تحمل در مدت زمان کوتاه (تا یک ساعت)
آب رقیق کننده/ پاک کننده
 
 
 
رفتار رئولوژیکی:
نام دستگاه   MCR300رئومتر
سیستم دستگاه   Cone & Plate  (25mmبا قطر )
 
 

 
مشخصات آکوستیک
 

 

 
 
 
ملاحظات مقدماتی
پیش از اجرای روکش، رعایت دستورالعمل های ایمنی کار با مواد شیمیایی و لحاظ تمهیدات پیشگیرانه با مطالعه مطالب و اطلاعات مربوطه لازم است.
 
آماده سازی سطح
سطحی که می خواهد پوشش داده شود باید خشک و عاری از هرگونه روغن، گرد و خاک ، گریس و سایر آلوده کننده ها باشد. اعمال تقویت کننده خاصی جهت افزایش چسبندگی نیاز نیست. اما لازم است ورق های آهنی گالوانایز نشده و آلومینیوم آنادایز نشده بوسیله یک بازدارنده خوردگی در برابر آب محافظت شوند. همچنین اگر نیاز بود باید محصول قبل از مصرف، در صورتی از زمان انبارداری آن حدود سه ماه گذشته باشد، همزده شود.

 
روش اعمال
 Gelophoneبصورت آماده مصرف ارائه شده است و آن را می توان بوسیله اسپری با هوا که با کمک پمپ پیستونی کار می کند اعمال نمود.شرایط دستگاه پاشش به این شرح می باشد:
 
                        نسبت انتقال        با یک پمپ پیستونی، نسبت 12:1
                        فشار روی مواد                     2-4 بار
                        فشار هوا                             4-6 بار
                        نازل                                  6 میلیمتر قطر
 
اعمال محصول توسط سایر روش های اسپری همچون ایرلس از نظر اصولی ممکن است ولی پیشنهاد می گردد ابتدا پیش آزمونی را در نظر بگیرید.نهآا                 
این محصول را می توان با روش اسپری(حتی بر روی سطوح عمودی و سطوح زیر سقف) تا حدود 4 میلیمتر ضخامت در یک مرحله اجرا نمود. دمای زمان کاربرد بین 10 درجه سانتی گراد تا 40 درجه سانتی گراد است که حد مطلوب آن 15 الی 25 درجه سانتی گراد می باشد. همچنین اگر چه رقیق سازی با آب تا حداکثر 5% ممکن است ولی جز در موارد ضروری توصیه نمی گردد زیرا ممکن است موجب کاهش مقاومت در برابر شره کردن، تاخیر در خشک شدن و تشکیل ترک روی سطح گردد. لذا رقیق سازی تنها جهت کارهای تعمیراتی و سطوح کوچک توصیه می گردد.
 
تمیزکاری
پس از اجرای Gelophoneلازم است که در اسرع وقت پیش از خشک شدن، اجزاء کلیه تجهیزات و ملزومات کثیف شده بوسیله آب یا در صورت نیاز با مواد شوینده تمیز گردند، زیرا روکش خشک شده تنها به وسیله روش های مکانیکی زدوده می شود.
 
انبارداریمحصول
    
حساسیت به یخ زدگی بله
درجه حرارت مناسب برای انبارداری 15 تا 25 (درجه سانتی گراد)
زمان انبارداری یکسال
 
 
بسته بندی
طبق درخواست
 
توصیه های ایمنی و مقررات حمل و نقل مواد
به بروشور مربوطه مراجعه شود.
 
مهم
توصیه های پیشنهاد شده برای به کاربری محصول بر اساس تجربیات و دانش فنی متخصصین شرکت پرستو کمان می باشد . از آنجا که ممکن است در عمل از تجهیزات و مواد جانبی مختلفی، آن هم در شرایط کاری متفاوت استفاده شود، لذا پیشنهاد می گردد که مصرف کننده  برای مطمئن شدن از نتایج دلخواه، آزمون های لازم را انجام داده تا مطمئن شود که محصول مناسب کار وی بوده است و همچنین باید توجه داشته باشد که تجهیزات مناسب را نیز در اختیار دارد. شرکت پرستو کمان مسئولیت به کاربری و اجرای نادرست محصول را که بر خلاف  توصیه های کتبی و شفاهی متخصصین این شرکت باشد را بر عهده نمی گیرد.

تست این محصول در مراکز معتبر علوم رنگ واکوستیک کشور انجام گردیده است وگواهینامه های آن در واحد R&D شرکت موجود میباشد.
 
دانلود کاتالوگ محصولات
تماس با ما
تهران-جاده قدیم شهریار-صفادشت
شهرک صنعتی صفادشت-خیابان پنجم غربی-نبش جنوبی خیابان خرداد-پلاک221/3
تلفن کارخانه:65422430-65422435-021
تلفن دفتر فروش: 3- 46072350-021
ايميل:  info@pk-co.ir تلگرام:parastookaman@
آخرین اخبار
  صفحه اصلی نقشه سایت محصولات  
  کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت رنگسازی پرستو کمان می باشد  
Web Design and SEO By Sargon